• PL
  • EN
  • DE
  • SK

Budowa sieci światłowodowych


Wychodząc na przeciw nowoczesnym rozwiązaniom nasza firma oferuje Państwu montaż i diagnostykę sieci opartych na technologii światłowodowej. Stosowanie światłowodów stało się już dziś dla nas wszystkich standardem. Mając tego świadomość, dołożyliśmy do naszej oferty sieci światłowodowe.

Sieci światłowodowe

Firma oferuje kompleksowe usługi w zakresie budowy (w tym roboty ziemne), projektowania i modernizacji urządzeń i sieci optotelekomunikacyjnych.

Spawanie światłowodów jedno i wielomodowych

Spawanie światłowodów za pomocą łuku elektrycznego, która jest metodą trwałego łączenia dającą najwyższą jakość połączenia.

Spawamy kable z włóknami:

Średnia tłumienność połączeń spawanych nie jest większa niż:

Dysponujemy najnowszymi profesjonalnymi spawarkami Sumitomo T-71C i T-71C+. Sprzęt ten posiada aktywne centrowanie do rdzenia włókna oraz kalibrację łuku w czasie rzeczywistym, co daje dużą dokładność spawu i pozwala np. perfekcyjnie łączyć włókna różnych producentów.

Posiadamy dodatkowe narzędzia - źródło światła FHS2D02F i miernik mocy PON, oraz 2 samochody dostosowane do spawania kabli światłowodowych.

Pomiary sieci światłowodowych

Pomiar światłowodów wykonujemy na profesjonalnym sprzęcie, reflektometr optyczny OTDR Yokogawa AQ7280F (3 długości fali 1310, 1550 i 1650 nm), gdzie pomiaru wykonujemy podczas spawania włókien oraz przy istniejących sieciach światłowodowych.

W ramach naszych usług w zakresie pomiarów oferta nasza obejmuje: pomiary parametrów optycznych torów światłowodowych, lokalizacje uszkodzeń kabli światłowodowych i naprawę co jest bardzo istotne przy sieciach rozległych, których długość to często kilkadziesiąt kilometrów.

Wykonujemy:

Po wykonanych pomiarach, każdy nasz klient przesyłany ma pomiar w formie elektronicznej (dokumentację pomiarową) w formacie PDF, która często jest podstawą do odbioru sieci wykonanej usługowo.

Nasze usługi wykonujemy na terenie województwa: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego - w halach, magazynach, pomieszczeniach telekomunikacyjnych i w miejscach trudno dostępnych.

Dlaczego warto nas wybrać?

Wysoka jakość Najlepsi specjaliści Najnowsze technologie Wyjątkowe pomysły Dbałość o szczegóły